همایش «بررسی نقش کشورهای اسلامی در احیای تمدن اسلامی»

[ad_1]


همایش «بررسی نقش کشورهای اسلامی در احیای تمدن اسلامی»

|۱۲:۵۷,۱۳۹۶/۴/۲۸| بازدید :
3
بار

همایش مشترک «بررسی نقش کشورهای اسلامی در احیای تمدن اسلامی»، آذرماه ۹۶ با هدف توسعه همکاری‌های دانشگاهی ایران و ترکیه در دانشگاه تبریز، برگزار می‌شود.

 به نقل از  روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با هماهنگی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم، هیأت دانشگاهی شامل شش تن از اساتید و رؤسای گروه دانشکده الهیات دانشگاه تبریز ضمن بازدید از دانشگاه ارزروم، با رییس این دانشگاه، رییس و اساتید دانشکده الهیات این شهر، دیدار کردند.

این هیأت دانشگاهی در نشستی مشترک با اساتید دانشکده الهیات دانشگاه ارزروم از برنامه‌های آموزش و عناوین درسی در گروه‌های مختلف دانشکده الهیات تبریز سخن گفتند.

رییس دانشگاه ارزروم بر لزوم گسترش همکاری‌های بین دانشگاهی ایران و ترکیه تأکید کرد و تبادل اساتید و دانشجویان و برگزاری کنفرانس‌های علمی را خواستار شد.

وی افزود: دانشگاه ارزروم در نظر دارد با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مرکز ایران‌شناسی تأسیس کند.

علیزاده، رییس دانشکده الهیات دانشگاه تبریز هم در سخنانی، آمادگی این دانشگاه را برای توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی و برگزاری همایش‌های مشترک اعلام کرد.

در ادامه این دیدار مقرر شد تا اولین همایش مشترک با عنوان «بررسی نقش کشورهای اسلامی در احیای تمدن اسلامی»، آذرماه امسال در دانشگاه تبریز برگزار شود.

همچنین طرح مشترکی بین اساتید دانشگاه‌های تبریز و ارزروم در زمینه آموزش‌های دینی در جمهوری اسلامی ایران و ترکیه اجرا می‌شود.

 

 

منبع: مهر


اخبار مرتبط :

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *