نقد کتاب «حقوق بشر و محیط‌ زیست» در سرای اهل قلم

[ad_1]


نقد کتاب «حقوق بشر و محیط‌ زیست» در سرای اهل قلم

|۹:۲۰,۱۳۹۶/۴/۲۸| بازدید :
5
بار

 

 

نقد و بررسی کتاب «حقوق بشر و محیط‌ زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی» فردا (28 تیرماه) در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

 به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، کتاب «حقوق بشر و محیط‌ زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی» فردا (28 تیرماه) با حضور اسماعیل کهرم،  فرهاد دبیری و  رضا امینی در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار می‌شود.  

کتاب «حقوق بشر و محیط‌ زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی» با نگاهی فلسفی، نظری و حقوقی به بررسی پیوند حقوق بشر و محیط زیست پرداخته است. نویسنده کتاب، نخست با نگاهی تاریخی، ریشه‌های اصلی تخریب و تباهی محیط زیست را بررسی و بدین وسیله، زمینه طرح دیدگاه‌های خود در زمینه حقوق بشر و محیط زیست و پیوند دوسویه میان آن‌ها را فراهم کرده است.

در بخش‌های دیگر کتاب، از رهگذر بررسی و تحلیل حق‌های موجود در میثاق بین‌المللی حق‌های سیاسی و مدنی و میثاق حق‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، زمینه پیشنهاد میثاق سومی به نام میثاق حق‌های زیست ـ محیطی فراهم شده که بر پایه حق‌های مرتبط در دو میثاق پیشین، دربردارنده مجموعه‌ای از حق‌های زیست ـ محیطی است.

چنین رویکردی، این کتاب را برای دانشجویان و دانشوران حقوق و دیگر علاقه‌مندان به مباحث فلسفی و نظریِ حقوق بشر و محیط زیست به منبعی ممتاز تبدیل می‌کند.

نشست نقد و بررسی کتاب «حقوق بشر و محیط‌ زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی» فردا (28 تیرماه) ساعت 17 تا 19 در سرای اهل قلم به نشانی خيابان انقلاب اسلامی، خيابان برادران مظفرجنوبی، كوچه خواجه‌نصير، شماره 2 برگزار می‌شود.

منبع: ایبنا


اخبار مرتبط :

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *